ŠKOLA návratu samého k sebe


Táto ŠKOLA je iná ako tie, ktoré sú bežne ponúkané ("ak toto získaš, tak budeš štastný"). Podstatou tejto ŠKOLY  nie je sa niečo nové naučiť, ale odnaučiť sa to, čo nám neslúži, obmedzuje nás, neprináša nám radosť. A tým sa navrátime do svojej podstaty, hravosti, do prirodzeného stavu zdravia a štastia.

Páči sa mi veta: "Ty si ten, na ktorého čakáš" - vystihuje celú podstatu školy a verím, že po jeho absolvovaní bude tvoje JA navrátené "domov" a plne sa uvoľní do tvojej jedinečnosti a autentickosti.

Dnes, po 20-tich rokoch práce s ľuďmi ako manažéri a aj ako terapeuti sme presvedčení, že na to, aby ste žili autentický život, nie je potrebné meditovať niekoľko rokov, ani sa presťahovať na samotu, ani odísť z práce, alebo zo vzťahu.

Táto práca začína a končí pri vás samých. Nie je obmedzená ničím, je potrebné k tomu iba vaše rozhodnutie. Potom už ide všetko ľahko :-), objavia sa tí správni luďia, prečítate presne tú správnu knihu, prihlásite sa presne na kurz, ktorý práve potrebujete.

CELÁ ŠKOLA JE INTERAKTÍVNA, pracujeme hlavne tak, aby všetko čo v škole odznie malo pre vás hodnotu a vedeli ste to používať vo svojom živote. Kladieme dôraz na praktickosť, overujeme si, či ste všetkému porozumeli a viete s tým pracovať. Iba tak môžete pokračovať v tom, čo ste sa naučili aj doma, a rozvíjať tak svoju pohodu a štastie. Budete si všetko čo vás naučíme skúšať sami na sebe a my tu budeme pre vás, aby sme vás plne podporili.

PROGRAM ŠKOLY:

- prečo je návrat k sebe dôležitý?

- ako funguje naša mysel, ako sa vytvárajú negatívne presvedčenia

- tvoje myšlienky tvoria tvoj život

- všetko v našom živote podmieňujú vzťahy (vzťah k rodičom, súrodencom, partnerom, kolegom, samému k sebe). Kvalita našich vzťahov sa odráža na našom štastí.

- práca samého so sebou, techniky, ktorú si zoberiete domov a môžete ich denne používať

- čo s negatívnymi presvedčeniami, ktoré sa mi nedarí zvládnuť a prejavujú sa v mojom živote

- nadstavbové techniky, ktoré vás zavedú ešte bližšie k sebe

- ako si nastaviť životný rytmus, aby sa nám žilo dobre

- ako ovplyvňuje nášu náladu strava, základné príncípy čo sa nášmu telu páči a vyživuje ho

- prečo je žiť šťastný život prínosom aj pre naše okolie

- "najvačší dar, aký môžeme dať našich blízkym je naše vlastné štastie" - Gabor Maté

- ako súcitne a empaticky pristupovať samým k sebe a potom aj k ľudom okolo nás

- "VIDÍM ŤA", "VNÍMAM ŤA", "POČUJEM ŤA"

- ako ísť príkladom a motivovať okolie svojím vyžarovaním, aj bez toho, aby ste sa o to snažili

- prečo snaha meniť ostatných nefunguje a ako je to správne

- prebratie absolútnej zodpovednosti za svoj vlastný život - stávate sa tak slobodnými

- návrat k svojej sile, jedinečnosti a autentickosti

- ako sa dostať a užívať si stav, že môžeš "len byť"

TERMÍN a MIESTO konania ŠKOLY v roku 2024:

19-21 júl 2024, INFINITY Academy, Kúpeľný ostrov 13 - spoločenské centrum, Piešťany

MAXIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV je 20 pre zabezpečenie individuálneho prístupu. 

CENA:

Cena za celú školu je 300 EUR + 150 EUR plná penzia a je hradená formou zálohy pri prihásení na školu (200,- EUR) a doplatkom na začiatku  školy (10 dní pred začatím) na základe vystavenej faktúry.

V cene školy je zahrnuté nasledovné:

- skriptá

- písacie potreby

- strava počas dňa

- coffee break

- doporučenie literatúry

- podpora lektorov počas štúdia a po skončení školy (vysvetlíme ti  ako)

PRE KOHO JE ŠKOLA URČENÁ

Pôvodne sme kurz chceli zacieliť iba na pomáhajúce profesie, kde je fokus na druhých vo zvýšenej miere a prichádza k syndrómu vyhorenia oveľa častejšie. Potom sme ale zistili, že škola je tak univerzálny, že platí pre všetky ľudské bytosti a preto nechceme dávať obmedzenia, kto do školy môže prísť.

Jedno obmedzenie tu ale predsa len je. Podmienkou je, aby si bol ROZHODNUTÝ, že chceš niečo so svojím životom urobiť. Že to robíš za seba a pre seba. Ak je tvoja motivácia akákoľvek iná, tak nebude fungovať nijaká technika na svete, a ani najväčší guru ťa neprivedie bližšie k sebe, pokiaľ to necheš ty sám (áno, ani to, že to chce manžel/manželka, nie je dostatočný dôvod :-).

Takže ak si splnil túto podmienku, tak táto škola je pre teba.

PREČO JE ŠKOLA VYTVORENÁ PRÁVE TAKTO

Pretože zmena v živote človeka musí byť postupná. Je to vedomý proces a je nutné sa k nemu vracať. Ten proces prestavby chvíľu trvá. Škola je postavený tak, aby zmena bola možná a trvalá. Pochopiteľne sa aj naďalej musíte starať o svoj vnútroný priestor, pretože o čokoľvek sa prestanete starať, to začne upadať.

3 dni je veľmi intenzívna skúsenosť a musíte sa pre ňu rozhodnúť, pretože v škole budete zažívať stavy nepohody, za tento čas je však možné spraviť veľké množstvo práce na tom, čo vás trápilo celý život.

Takže pre toto všetko je škola navrhnutá PRÁVE takto. Vychádzame z dlhoročnej praxe. Vieme, čo fungovalo nám a našim študentom.

PREČO BY SI SI MAL VYBRAŤ PRÁVE TÚTO ŠKOLU?

Nemal. Veríme v úplnú slobodu každého, a preto ťa nemáme potrebu presviedčať, že toto je presne pre teba a navždy to zmení tvoj život. My to vieme, ale v prvom rade to musíš cítiť a chcieť ty. Bez toho to proste nepôjde.

Takže nasleduj svoje vnútro, ak ťa toto oslovilo a ťahá ťa to sem, tak si tu správne. Ak nie, tak ešte nenastal ten čas, alebo potrebuješ niečo úplne iné.

Máme hlbokú úctu k akýkmoľvek iným kurzom, technikám, učeniam. Všetky tu majú svoje miesto a preto nás nikdy nebudete počuť hovoriť, že IBA toto je skvelé, a nič iné. Nie je to tak. Tiež máme za sebou dlhú cestu a niečo nás na nej obohatilo a niečo naopak nasmerovalo inam. Je úžasné že je tu také množstvo možností, a ak dnes niekto CHCE, cesta sa mu otvorí.

Ponúkame iba svoju vlastnú autenticitu a zdieľanie toho, čo pomohlo nám a stále nás ďalej obohacuje.

Prihlásenie do školy

Často kladené otázky

1. Aká je táto škola? 

Je to veľmi intenznívna 3 dňová škola, kde prehodnotíte všetky aspekty vášho života. Je nadizajnovaná presne takto, pretože máme osobnú skúsenosť, že to funguje. Vaše presvedčenia a životné nastavenia sa otrasú v základoch a vaše ego bude bojovať o holý život :-), čo veríme, že je dôvod prečo nad školou uvažujete. 

2. Prečo je škola nadizajnovaný práve takto?

Kurz je zostavený na základe osobnej skúsenosti a to absolovaním 2x intenzívnej Školy "the Work" osobne u Byron Katie v Californii, USA v roku 2018 a v roku 2024. Táto skúsenosť bola pre mňa tak transformatívna, že už som sa nikdy nevrátila k pôvonému životu. Odvtedy žijem a vnímam život inak, cítim sa s ním hlboko spojená, cítim, že je tu PRE mňa (nie, že sa deje MNE), a že mi kryje chrbát. Filozofiou samotnej Byron Katie je, aby jej techniky pomohli čo najväšiemu počtu ľudí a oslobodili a prebudili ich do reality. Preto veľké množstvo jej techník je prístupných zdarma na jej webovej stránke. 

Čo v škole zažijem?

Techniky, ktoré na kurze budeme používať sú zmiešaninou všetkého, čo sme sa na ceste sebarozvoja (lepšie povedané sebanávratu k sebe) naučili. Hlboko nás ovplyvnili učenia Byron Katie, Eckharta Tolleho, Joa Dispenzu, Gabora Matého, Don Miguel Ruiza, Karla Nejedlého a mnohých ďalších.

Ako dlho škola trvá?

3 dni. Je to naozaj intenzívne prestavenie vášho vnútorného nastavenia na všetkých úrovniach vášho bytia (mysel/telo/duša)

Aký je časový harmonogram?

Kurz je veľmi intenzívny a preto sa pripravte na čas strávený spolu od rána od 8:00 hod do večera do 21:00 hod. 

Musím byť na škole ubytovaný/á, alebo môžem dochádzať domov? 

Ubytovanie nie je na kurze nutnosť. Ak ubytovaní v okolí budete, jednoznačne to zintenzívni váš zážitok, ale nie je to podmienka účasti na kurze. Ubytovanie si zabezpečujú a hradia účastníci samostatne.

Aké techniky budeme používať v škole?

Presné techniky vám neprezradíme, tie zažijete až sami na sebe. Len ťažko sa dajú opísať, lebo ten zážitok je neprenosný. Budete pracovať s vašimi presvedčeniami, vašimi myšlienkami, vašim telom, vaším duchovnom, vašou mysľou.

V čom je táto škola iná? 

V tom, že zmení pohľad na celý váš život v celej jeho šírke, výške aj hĺbke. Hovoríme z vlastnej skúsenosti, ktorú žijeme. 

Čo bude so mnou po škole? 

Budete mať domácu úlohu a budete v  kontakte s vašimi spolužiakmi a budete pracovať na zadaniach, ktoré od nás dostanete. 

Ak si nebudem vedieť rady, kto mi pomôže? 

My lektori. 

Mám sa niečoho obávať? 

Akurát toho, že žažiješ veľa vecí ďaleko od tvojej komfornej zóny a to sa tvojmu egu nebude páčiť, takže sa priprav na momenty, ktoré budú pre teba naozaj náročné. Avšak ešte sme nestretli nikoho, kto by nemusel vystúpiť zo svoje komfornej zóny a zažil by zázraky. 

Na čo sa môžem tešit? 

Zažiješ mentálny detox, ktorý zmení tvoj pohľad na život. Zároveň zažiješ pocity blízkosti, pochopenia, podpory a empatie. Keďže kurz je veľmi praktický a interaktívny prežiješ cvičenia a techniky a budeš mať vlastnú skúsenosť z ich účinku. Nastavíš si zámery pre život a pre seba. 

Zažijete stav bez myšlienok, pocit, že môžete " len byť", hrdosť na seba, čo všetko ste dokázali, osobnú slobodu. Naučíte sa pracovať sami so sebou a odnesiete si toto poznanie domov do každenného života. 

Čo dosiahnem?

Pri slove "dosiahnem" sme opatrní. Keďže kurz je o návrate k sebe, tak sa navrátiš do tvojho prirodzeného stavu pokoja, pohody a štastia. Nebudeš teda nič "dosahovať", ale budeš sa odúčať to, čo ti neslúži a odďaľuje ťa to od samého seba. 

LEKTORI ŠKOLY

Zuzana Matušovýchová

Viac informácií o mojej súkromnej praxi terapeuta nájdete na stránke: www.prirodnaliecba-infinity.sk

- Rozvoju osobnosti a skúmania ľudskej psychiky sa venujem od svojich 20-tich rokov, takže je to už viac ako dve dekády 

- Som certifikovaným terapeutom metódy RUŠ - rýchla a účinná zmena skutočnosti. Nájdete ma aj na oficiálnych webových stránkach metody RUŠ

- Vyštudovala som 4-ročné štúdium na I. Škole prírodnej medicíny v Trnave, ktorej hlavným zameraním je Tradičná čínska medicína, Bylinná liečba, Astrológia, Iridológia, Diagnostika ega

- Som certifikovaným terapeutom metódy Access Bars

- V roku 2018 a znova v roku 2024 som absolvovala v Californii, USA 10 dňovú The School for the Work - Škola práce s objaviteľkou metódy preskúmavania myšlienok The Work (Práca) - Byron Katie (www.thework.sk)

- Ukončila som prvý ročník štúdia v Škole Empatie pod vededním Yehudu Tagara - prezidenta Psychophonetics Institute International.

- Neustále sa vzdelávam v oblasti dušeného a mentálneho zdravia a rozširujem svoje znalosti od remonovaných lektorov a učiteľov doma aj v zahraničí.


Luboš Kvanta

  • Som absolvent 4-ročného štúdia v I. škole prírodnej medicíny v Trnave, ktorej hlavným zameraním je Tradičná čínska medicína, Bylinná liečba, Astrológia, Iridológia, Diagnostika ega.

Táto škola zmenila moje vnímanie a náhľad na fungovanie ľudského tela. Po ukončení štúdia som sa venoval hlavne práci s egom, našimi vzorcami správania a postupne som si rozširoval vedomosti v tejto oblasti.

  • Momentálne navštevujem školu Etikoterapie, kde sa venujeme a učíme autodiagnostike, práci s vylepšovaním vzťahov a dopadom našich myšlienok na naše zdravie.

  • Rozvíjal som svoje zručnosti v oblasti uvoľnenia chrbtovej časti, masáží a absolvoval som kurz v INTERNATIONAL School of gongs & singing bowls zameraný na vibro-akustickú masáž s tibetskými miskami. Táto terapia ma oslovila natoľko, že som si rozšíril vedomosti v oblasti soundhealingu pod vedením Mariána Gliganiča a venujem sa im aj naďalej.

  • Pravidelne cvičím Rozvahu pohybu pod vedením Mateja Jurenku a v roku 2023 som absolvoval učiteľský výcvik, aby som toto cvičenie a filozofiu mohol posúvať ďalej medzi ľudí.

  • Momentálne žijeme s manželkou na Podpoľaní, kde sa v našom centre Prameň Podpoľania venujeme prácam v kruhoch, soundhealingu, rôznym terapiám a sebarozvojovým aktivitám.